HOŞÇA KALINulucgurkan.net

May 6 2006 Etiketler : Uluç Gürkan, Star
HOŞÇA KALIN

Bugüne kadar her vesileyle yazılarıma desteğini belirterek beni onurlandıran, gerektiğinde eleştirileri ve katkılarıyla yeni yazılar için yeni pencereler açan, gazetedeki yazılarımı İnternet ortamına taşıyarak çok daha geniş kesimlere ulaşmasını sağlayan siz okuyucu dostlarıma bütün yüreğimle teşekkür ediyorum.Star'da yazmak benim için zor bir karar olmuştu.

Yakın çevrem bu kararımı genelde desteklemişti. Nerede yazdığımın değil, ne yazdığımın önemli olduğunu söylüyorlardı.

Ancak, Star'da yazmama karşı çıkan dostlarım da vardı.

Onları ikna etmek için, Mülkiye'den sınıf arkadaşım Melih Aşık'ın anımsattığı “meyhane duvarındaki şiir” öyküsünden yararlandım.

Duvardaki dize şöyleydi:

“Ben bir şairim,

Boş bulduğum yere yazarım..”

Melih Aşık'a göre, biz gazeteciler de aynı durumdaydık.

* * *

Star'da 16 Eylül 2003 günü başlayan yazılarım, bugüne kadar kesintisiz sürdü. Hep bağımsız ve özgür oldum.

Star'a TMSF tarafından el koyulduğunda, bazı basın organlarında, “Gazete hükümetin elinde ve yönetiminde, ama Uluç Gürkan hükümeti eleştirmeye devam ediyor” biçiminde değerlendirmeler de yapıldı. Buna rağmen ne TMSF'den, ne de gazete yönetimindeki atanmış görevlilerden herhangi bir rahatsızlık iması dahi gelmedi.

Ancak şimdi koşullar değişti. Star'ın yeni sahipleri, yeni bir yayın politikası belirleyecekler. İster istemez, benim de yolumu ayırmam gerekecek.

Bugüne kadar her vesileyle yazılarıma desteğini belirterek beni onurlandıran, gerektiğinde eleştirileri ve katkılarıyla yeni yazılar için yeni pencereler açan, gazetedeki yazılarımı İnternet ortamına taşıyarak çok daha geniş kesimlere ulaşmasını sağlayan siz okuyucu dostlarıma bütün yüreğimle teşekkür ediyorum.

“Boş bir yerde” yeniden buluşuncaya kadar, size sağlık ve mutluluk dileklerimle hoşça kalın diyorum.